WYDARZENIA

XXVIII Konferencja Naukowa Postępy w Ginekologii Onkologicznej

Data rozpoczęcia: 26 września 2024

Data zakończenia: 27 września 2024

Miejsce: Bachleda Hotel Kasprowy w Zakopanem

Szanowni Państwo,

Pragniemy zaprosić Państwa na doroczną Konferencję Naukową „Postępy w Ginekologii Onkologicznej”, będzie to już nasze XXVIII spotkanie, które odbędzie się w dniach 26-27 września 2024 roku w Bachleda Hotel Kasprowy w Zakopanem.

Pomimo postępów w dziedzinie onkologii, nowotwory narządu rodnego pozostają ogromnym wyzwaniem. Nasza Konferencja wpisuje się w starania mające na celu zwiększenie świadomości w zakresie finansowania oraz obecnego stanu badań nad diagnostyką i leczeniem oraz profilaktyką. Nowoczesne metody leczenia ulegają ciągłym zmianom. Powstają nowe strategie, mające na celu zwiększenie skuteczność terapii i minimalizowanie skutków ubocznych: immunoterapia, terapia genowa stają się jednym z najbardziej obiecujących kierunków, otwierają nowe możliwości w dziedzinie leczenia spersonalizowanego. Pragniemy podkreślić rolę edukacji i profilaktyki w kompleksowej strategii naszego postępowania, poprzez analizę czynników ryzyka, form skriningu oraz stylu życia.

Spotkanie rozpoczniemy wykładem inauguracyjnym poświęconym dr Andrzejowi Chramcowi – pierwszemu góralowi, który został lekarzem oraz postępowi wiedzy jaki w zakresie ginekologii onkologicznej dokonał się w ostatnich 150 latach.

Tematem przewodnim Konferencji jest kompleksowa opieka nad naszymi pacjentkami. Zarówno w zakresie profilaktyki, diagnostyki i terapii. Pacjentka jest jedna, różne są etapy choroby oraz możliwości diagnostyczne, terapeutyczne. Zaprosiliśmy wykładowców ekspertów w zakresie profilaktyki onkologicznej, diagnostyki obrazowej, molekularnej, a także wybitnych operatorów, chemioterapeutów i radioterapeutów. Dzięki zaproszonym gościom i wykładowcom pragniemy przedstawić całe spektrum możliwości współczesnej ginekologii onkologicznej.

W pierwszej sesji nawiążemy do zeszłorocznej naszej Konferencji, poprzez zaproszonych gości i wykładowców, którzy podsumują ostatni rok w zakresie wdrażania Narodowej Strategii Onkologicznej oraz Krajowej Sieci Onkologicznej.

Konferencja będzie poprzedzona czwartkowymi warsztatami w zakresie technik operacyjnych w ginekologii onkologicznej oraz możliwości radioterapii i chemioterapii. W czwartek wspólnie z Okręgową Izba Pielęgniarek i Położnych w Krakowie planujemy sesję poświęconą roli tej grupy zawodowej w zakresie pielęgnacji i leczenia ran oraz udziału w operacjach robotycznych.

Skierowana jest do koleżanek i kolegów ginekologów, położników oraz ginekologów onkologów, chemioterapeutów, radioterapeutów, radiologów. Obecnie w ginekologii onkologicznej tak ważne jest podejście zespołowe oraz dobra komunikacja pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu, które będzie w stanie zapewnić poprawę efektów pracy poszczególnych członków zespołu i pozwoli uzyskać poprawę wyników leczenia oraz poziomu polskiej ginekologii onkologicznej.

Kolejny raz zapraszamy pod Tarty do Zakopanego. Wrzesień to magiczny czas, kiedy góry obleczone są barwami jesieni i nabierają wyjątkowego uroku. Pragniemy stworzyć Państwu możliwość nieskrępowanej dyskusji z aktywnym udziałem ekspertów, specjalistów, lekarzy praktyków. Jesteśmy przekonani, że komfortowe warunki lokalowe, atrakcyjne położenie Centrum Konferencyjnego pomogą łatwiej znieść Państwu trudy naszej Konferencji. Mamy nadzieję, że będzie to też okazja do odnowienia starych kontaktów koleżeńskich, ale i budowanie nowych.

Konferencja uzyskała honorowy patronat Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.

Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny: www.onkogin2024.pl

KOMITET NAUKOWY KONFERENCJI

Prof. dr hab. n. med. Bożena Cybulska-Stopa
Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Kojs
Prof. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk
Prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki
Prof. dr hab. n. med. Hubert Wolski

BIURO ORGANIZACYJNE: Bachleda Kongresy Eventy Sp. z o. o.

6 września 2024

Webinar 9.09.2024: OVA_GEN+ Kompleksowe profilowanie genomowe nowotworów u chorych z rakiem jajnika w stopniu III i IV FIGO.
Szanowni Państwo W najbliższy poniedziałek zapraszamy na spotkanie edukacyjno-informacyjne na temat nowego projektu Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej OVA_GEN+. Projekt kompleksowego profilowania genomowego nowotworów u chorych z rakiem jajnika w stopniu III i IV FIGO, z wykorzystaniem badań kompleksowego profilowania genomowego FoundationOne®CDx, to program bezpłatnego  dostępu do badań molekularnych dla pacjentek z rakiem jajnika i jednocześnie projekt edukacyjno-naukowy PTGO prowadzony we współpracy… Czytaj dalej Webinar 9.09.2024: OVA_GEN+ Kompleksowe profilowanie genomowe nowotworów u chorych z rakiem jajnika w stopniu III i IV FIGO.

28 sierpnia 2024

XXVIII Konferencja Naukowa Postępy w Ginekologii Onkologicznej
Szanowni Państwo, Pragniemy zaprosić Państwa na doroczną Konferencję Naukową „Postępy w Ginekologii Onkologicznej”, będzie to już nasze XXVIII spotkanie, które odbędzie się w dniach 26-27 września 2024 roku w Bachleda Hotel Kasprowy w Zakopanem. Pomimo postępów w dziedzinie onkologii, nowotwory narządu rodnego pozostają ogromnym wyzwaniem. Nasza Konferencja wpisuje się w starania mające na celu zwiększenie… Czytaj dalej XXVIII Konferencja Naukowa Postępy w Ginekologii Onkologicznej

27 sierpnia 2024

Webinar 03.09.2024: Jak prawidłowo kwalifikować do leczenia pacjentki z rakiem jajnika – czyli współczynnik KELIM w praktyce ginekologa onkologa
Szanowni Państwo, 03 września o godz. 19:00 zapraszamy na webinar  „Jak prawidłowo kwalifikować do leczenia pacjentki z rakiem jajnika –czyli współczynnik KELIM w praktyce ginekologa onkologa” ZAPROSZENI EKSPERCI: prof. dr hab. n. med. Paweł Blecharz – Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej. Kierownik Kliniki Ginekologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii w Krakowie. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa… Czytaj dalej Webinar 03.09.2024: Jak prawidłowo kwalifikować do leczenia pacjentki z rakiem jajnika – czyli współczynnik KELIM w praktyce ginekologa onkologa

Kontakt

Sekretariat PTGO

MedicalArt Group Sp. z o.o.

ul. Promyka 13

01-604 Warszawa

tel/fax: +48 538 496 859

e-mail: sekretariat@ptgo.pl

NIP: 9512110908, KRS: 0000190051

Nr konta: 71 1240 1125 1111 0010 0227 0408

Ta strona używa plików cookie do poprawnego działania. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na te zasady.

Zobacz politykę prywatności