AKTUALNOŚCI

Miła wiadomość z Kielc

4 lipca 2016

W dniu 2 lipca 2016 w kierowanej przez dr Marcina Miśka Klinice Ginekologii Świętokrzyskim Centrum Onkologii (ŚCO) miała miejsce wizyta komisji akredytacyjnej Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO).

Prof. Dimitrios Haidopoulos (Przewodniczący Komitetu Akredytacyjnego ESGO) oraz dr Rene Laky (Prezydent European Network of Young Gynae Oncologists (ENYGO) w czasie trwajacej ponad 8 godzin wizyty zapoznali się z historią ośrodka (Prof. Stanisław Góźdź), zasadami wielodyscyplinarnej opieki nad chorymi z nowotworami ginekologicznymi (Prof. Wojciech Rokita), strukturą oddziału (dr Michał Jedliński) oraz procesem kształcenia młodych ginekologów onkologów (dr Kamil Zalewski). Po częsci teoretycznej przedstawiciele ESGO mieli możliwość odwiedzić i zapoznać się z pracą większość odziałów klinicznych i zakładów diagnostycznych ŚCO (dr Agnieszka Cyranowska).

Goście wyrazili nie tylko uznanie dla modelu scentralizowanej opieki onkologicznej wojewódzwa świętokrzyskiego, możliwości technicznych ośrodka, zaplecza bloku operacyjnego i liczby wykonywanych procedur, ale również w wnioskach końcowych podkreślili koleżeńską atmosferę panującą na oddziale i duże zaangażowanie dr Miśka w proces kształcenia młodych chirurgów.

Podsumowując wizytę, zagraniczni goście przekazali fantastyczną informację! Klinika Ginekologii ŚCO jako drugi ośrodek w Polsce otrzymał akredytację i tytuł European Training Centre in Gynaecological Oncology! Dzięki temu młodzi ginekolodzy onkolodzy szkolący się w ŚCO będą mogli ubiegać się o uzyskanie przyznawanego przez ESGO tytułu Europejskiego Specjalisty w Ginekologii Onkologicznej. Przyznana akredytacja jest też kolejnym dowodem świadczącym o silnej pozycji kielckiego ośrodka na mapie nie tylko polskiej ginekologii onkologicznej.

Kontakt

Sekretariat PTGO

MedicalArt Group Sp. z o.o.

ul. Promyka 13

01-604 Warszawa

tel/fax: +48 538 496 859

e-mail: sekretariat@ptgo.pl

NIP: 9512110908, KRS: 0000190051

Nr konta: 71 1240 1125 1111 0010 0227 0408

Ta strona używa plików cookie do poprawnego działania. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na te zasady.

Zobacz politykę prywatności