AKTUALNOŚCI

Akredytacja ESGO w Dolnośląskim Centrum Onkologii.

19 lipca 2017

Z radością i dumą informujemy, że Oddział Ginekologii Onkologicznej Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu jako trzeci ośrodek w Polsce otrzymał akredytację Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej (ESGO) w zakresie kształcenia specjalistów ginekologów-onkologów oraz tytuł European Training Centre in Gynaecological Oncology.

Dnia 21.04.2017 wrocławski ośrodek onkologiczny został odwiedzony przez audytorów wysłanych przez ESGO: dr hab. Michaela Halaszkę, kierownika oddziału ginekologicznego i ginekologii onkologicznej praskiego szpitala na Vinohradach oraz MarieCleilę La Russa, młodą ginekolog ze szpitala w Norwich, działającą w ENYGO (European Network of Young Gynae Oncologists). Goście zapoznali się z historią szpitala, zasadami wielodyscyplinarnej opieki nad chorymi z nowotworami ginekologicznymi, strukturą oddziałów i zakładów Dolnośląskiego Centrum Onkologii, a przede wszystkim strukturą i pracą oddziału Ginekologii Onkologicznej DCO – zwłaszcza w kontekście procesu kształcenia młodych ginekologów-onkologów. Wizytatorzy odwiedzili oddziały kliniczne i zakłady diagnostyczne DCO, z których korzystają pacjentki z nowotworami ginekologicznymi.

Przedstawiciele komisji akredytacyjnej wyrazili uznanie dla modelu scentralizowanej opieki onkologicznej województwa dolnośląskiego. Najbardziej postępowe wyposażenie nowej sali operacyjnej, możliwości techniczne przebudowanego bloku operacyjnego oraz liczba wykonywanych procedur zaowocowało rekomendacją dla komisji ESGO o przyznaniu akredytacji i tytułu European Training Centre in Gynaecological Oncology oddziałowi Ginekologii Onkologicznej DCO. Audytorzy podkreślili koleżeńską atmosferę panującą na oddziale i duże wsparcie współpracujących, innych oddziałów DCO, jak również dyrekcji szpitala.

– Akredytacja jest potwierdzeniem, że w naszym ośrodku pacjentki są diagnozowane i leczone w oparciu o najwyższe europejskie standardy opieki medycznej z wykorzystaniem chirurgii i leczenia skojarzonego, w tym radio i chemioterapii. Zapewniamy im interdyscyplinarne i kompleksowe podejście włącznie z rehabilitacją, opieką psychologiczną i paliatywną, naszą wiedzę i umiejętności przekazujemy młodym ginekologom-onkologom – wyjaśnia dr Barbara Rossochacka-Rostalska, kierownik oddziału Ginekologii Onkologicznej, konsultant wojewódzki w dziedzinie ginekologii onkologicznej a zarazem członek Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.

– Cieszę się, że została doceniona nasza praca na rzecz pacjentów. To dla nas najcenniejsza nagroda. Warto się starać, poddawać weryfikacji, wdrażać najwyższe standardy, bo korzystają na tym pacjenci – dodaje dr. hab. Adam Maciejczyk, dyrektor DCO.

3_11_12_1

Kontakt

Sekretariat PTGO

MedicalArt Group Sp. z o.o.

ul. Promyka 13

01-604 Warszawa

tel/fax: +48 538 496 859

e-mail: sekretariat@ptgo.pl

NIP: 9512110908, KRS: 0000190051

Nr konta: 71 1240 1125 1111 0010 0227 0408

Ta strona używa plików cookie do poprawnego działania. Kontynuując korzystanie z tej witryny, wyrażasz zgodę na te zasady.

Zobacz politykę prywatności